JAK SPRÁVNĚ NAKONFIGUROVAT POSTEL

Chceme Vám umožnit si nakonfigurovat svou postel podle Vašich požadavků, a proto Vám nabízíme možnost volby rozměru postele, výšky uložení roštu, možnost přípravy postele na Vámi požadovaný typ roštu a u některých modelů volbu barev. Po přečtení následujících informací budete vědět jak svou objednávku správně nakonfigurovat.

VELIKOST POSTELE

U každé manželské postele je možnost volby rozměru postele 160×200 cm nebo 180x200cm (šířka x délka). Postele jsou vyrobeny tak, aby na ně pasovaly všechny běžně dostupné rošty a matrace v příslušných rozměrech. Je možné použít jak dvě samostatné matrace, tak jednu společnou.

VÝŠKA ULOŽENÍ ROŠTU

Tímto parametrem lze ovlivnit jak vysoko bude výsledná ložná plocha nad zemí. Pokud sečtete výšku uložení roštu + výšku roštu + tloušťku matrace, dostanete výslednou výšku postele.

ROŠT

Umožňujeme Vám si zvolit postel určenou pro laťkový nebo lamelový rošt. Jednotlivé typy roštu jsou vyobrazeny na následujícím obrázku.

Laťkový rošt tvoří jednotlivé nejčastěji dřevěné laťky (prkýnka). Jeho výška bývá cca 2 – 3 cm.

Lamelový rošt je tvořen z prohnutých lamel v dřevěném rámu. Lze na něm často ještě nastavovat tuhost. Výška tohoto roštu je cca 7 – 8 cm.

V důsledku rozdílných výšek roštů máme pro každou variantu rozdílnou velikost bočnice (laťkový 15 cm, lamelový 20 cm) a upravenou výšku čela tak, aby při správné volbě odpovídal konečný vzhled postele. Na ten má vliv ještě tloušťka matrace. Pro lepší představu je na následujícím obrázku naznačen vliv tloušťky matrace na výsledný vzhled postele při použití laťkového roštu a výšky uložení roštu 31 cm.

BARVA

U celokovových postelí je možnost volby barvy. Vybrat můžete mezi černou, bílou a zlatou barvou. U některých postelí v kombinaci s dřevěnými prvky je možnost volby odstínu dřeva a to světlý nebo tmavý.