JAK TO DĚLÁME …

V následujících řádcích bychom Vám rádi popsali proces výroby našich produktů.

 

KOVOVÁ KONSTRUKCE

 

Z názvu naší firmy je jasné, že základem veškerých našich výrobků je svařovaná konstrukce. Ta je vyrobena z ocelových profilů o tloušťce stěny 2-3 mm a pásové oceli o tloušťce 5-10 mm. Svařená konstrukce je navržena a vyrobena tak, aby byla dostatečně tuhá pro účel svého používání. Výrobky svařujeme metodou MAG nebo TIG.

 

Svary jsou na pohledových plochách broušeny, aby výrobek působil čistě. Koutové svary přebrušovány nejsou. Snažíme se, aby byly decentní a nenarušovali vzhled. Zároveň jsou ale vždy provedeny kvalitně a plní tak svou pevnostní funkci.

 

Ocelová konstrukce je vždy povrchově upravena práškovou barvou ve zákazníkem zvolených odstínech dle nabídky. Výrobky necháváme práškově lakovat v profesionální práškové lakovně.

 

nenalakované broušení                               nalakované broušení

 

DŘEVĚNÉ DOPLŇKY

 

Často bývají výrobky doplněny dřevěnými prvky. Mohou to být buď designové prvky, nebo funkční prvky jako třeba deska stolu nebo police.

 

Dřevo používáme dubové, jasanové a smrkové.

 

Dubové a jasanové dřevo je ošetřeno bezbarvým OSMO olejem, aby byla zachována původní kresba dřeva.

 

Smrkové dřevo je ošetřeno olejem značky Fluger v odstínech světlý a tmavý, které je možno zvolit.

 

Vždy se snažíme vybírat co nejkvalitnější kusy dřevěných polotovarů bez kazů, prasklin a dalších vad. Nicméně je třeba brát v potaz, že dřevo je přírodní materiál, který má suky a rozdílnou kresbu. To ho právě dělá jedinečným a krásným. Dále je třeba počítat s tím, že dřevo je materiál, který i po několika letech může stále pracovat. Vlivem podmínek v jakých se nachází může drobně měnit rozměr a tvar. Také se může stát, že se mohou na dřevěných prvcích objevit drobné trhlinky, či prasklinky. My zajišťujeme dřevěné části našich výrobků tak, aby tyto nežádoucí proměny byly minimální a neovlivnily vzhled a funkčnost výrobku.

 

 

KOŽENÉ DOPLŇKY

 

Jako doplňky používáme také hovězí useň o tloušťkách 3-4 mm. Tu nakupujeme u českého dodavatele už profesionálně povrchově upravenou se zachováním přírodního vzhledu.

 

Všechny kožené prvky si sami řežeme z celých kůží. Ty jsou pak k ocelové konstrukci připevněny pomocí nýtů.

 

 

MONTÁŽ

 

Výrobky, které jsou prostorově větší pro přesun, jsou dodávány v rozloženém stavu. Každý výrobek je dodán včetně montážního materiálu a příslušenství. Montáž je snadná a pohodlně jí zvládne každý doma.

 

Výrobky jsou navrženy a vyrobeny tak, aby i po montáži byly dostatečně tuhé a stabilní.